Tasuta saatmine alates 50 eurost

Nostalgilised tordid ja koogid. Osa 2

21,00 

Retseptikogumiku “Nostalgilised tordid ja koogid” teine osa, mis sisaldab 50 tordi-koogi-küpsise retsepti. Kuulsamatest küpsetistest leiad siit kunagise Viru kohvikust tuntud kohupiima-pähklitordi retsepti, Olümpia kohupiimatordi, aga ka „Sõpruse“ koogi, konjakitorude,  “Kastani” koogi, õlle- ja kõrneküpsiste jpt valmistamise õpetused. Õpid tegema Olümpia küpsiseid, Tuula präänikuid, rõngikuid e. barankasid ja kurepesasid.

Eva meenutab, et raamat sündis tänu esimese nostalgiaraamatu populaarsusele. Lisaks endale n-ö sahtlisse jäänud retseptidele jagasid raamatu tarbeks lapsepõlveretsepte ka lugejad. Olümpia kohupiimatordi retsepti aitas koostada kunagi Olümpias kondiitrikarjääri alustanud Allan Kuning ja tema kunagised kolleegid. Virmalise tordi retsept sündis aga koostöös kodukondiiter Merle Mutliga, kel aastakümnetetagune maitse veel praegugi nii ehedalt meeles. “Virmalise tordi puhul on oluline nullist valmiv pähklikreem, mille asemel kasutatakse tänapäeval pähklipastat. Tänu Merlele on raamatus just see õige pähklikreemikiht, mis teebki selle koogi eriliseks,” meenutab Eva raamatu tegemist.

Raamatus on ka selliste nostalgiaküpsetiste originaalretseptid, mille valmistamine on tänapäeval muutunud. “Näiteks küpsisetort, mille kihtide vahele pandi minu lapsepõlves hapukoort ja peale riiviti šokolaadi,” räägib Eva. Vanadest retseptivihikutest pärinevad kunagi  „Vaata kööki“ saates jagatud klassikalise rosinakringli ja piparkoogitaina retseptid. Üks eriline retsept on Eva enda lapsepõlvest tuttavad kõrneküpsised. “Tänapäeval on see ehk ebaharilik kooslus: magus ja sealiha koos, aga kunagi olid need vähemasti Võrumaal väga populaarsed,” meenutab Eva.

Boonusena on raamatus ka mõned kuulsad nostalgiakoogid uuel moel: püstine meekook, kohupiima Napoleon ja linnupiimakook mustikatega.

Ilmumisaasta 2019
Keel eestikeelne
Formaat kõvakaaneline
Lehekülgi 120 lk
Mõõt 265 x 170 x 13 mm
Ostukorv0
Ostukorvis ei ole tooteid
Jätka ostlemist
0